Visbiežāk uzdoti jautājumi (FAQ)

Kādu funkcionalitāti OpenCms piedāvā un kādas ir tā iezīmes?

Lūdzu apskataties Iezīmju sarakstu lai iegūt paplašinātu izskaidrojošu OpenCms iezīmju un funkcionalitātes aprakstu. Pievērsiet uzmanību OpenCms Apskatam lai redzēt ekrānu formas un OpenCms darbībā.

Cik OpenCms maksā?

OpenCms ir pilnā mērā atklātā koda programmatūra un līdz ar ko tai nav licenžu izmaksas šī programmatūras izmantošanai. Tas, protams, iekļauj sevī komerciālo izmantošānu uz tik daudz erveriem cik Jūs velāties un tik dauz lietotājiem cik Jūs velāties.

Cik stabīls un nobriedis ir OpenCms?

OpenCms ir ļoti stabīls un ir nobriedis. Sistēma atrodas aktīvā atklātā koda izstrādē kopš 1999, un to izmanto liels starptautisko kompāniju un organizāciju saraksts savām iekšējiem un ārejiem risinājumiem. Apskataties lūdzu mūsu Atsauces sarakstu lai iegūt iespaidu no dažām saitēm kurās konstrukcijā veiksmīgi ir pielietots OpenCms.

Vai OpenCms profesionāla uzturēšāna ir pieejama?

Protams! Alkacon Software piedāvā sarakstu ar dažādām profesionālas uzturēšanas iespējam. Dažadas programmatūras konsultantu kompānijas visā pasaulē piedavā OpenCms uzturēšanu. Jūs varat atrast Jums piemērotāku kompāniju, kas piedāvā profesionālu OpenCms uzturēšanu Risinājumu Sniedzēju sarakstā oficiālā OpenCms Interneta saitē.

Kā es varu piedalīties vai sekmēt OpenCms attistībai?

Jā Jūs pieņēmāt lēmumu izmantot OpenCms, Jūs gūsiet labumu no OpenCms veiksmīgas attīstības, jo tās iegūs platāku pielietošānu pasaulē. Apskataties Veicināšanas un Sponsorēšanas lapu lai saprast kā Jūs varat palīdzēt popularizēt OpenCms.

Visi izstrādātāji ir laipni gaidīti OpenCms projektā, lūdzu pārbaudiet Izstrādes sadaļu oficiālā OpenCms Internet saitē lai iegūt detalizētu aprakstu, kā piedalīties OpenCms izstrādes procesā. Jūs, piemērām, varat palīdzēt izstrādājot papildinājumus vai uzlabojumus OpenCms ķernelim, publicējot OpenCms moduļus, strādājot ar OpenCms dokumentāciju vai tulkojot OpenCms citās valodās.

Kā pareizi rakstīt OpenCms?

OpenCms (produkts) jārakstā ar lieliem burtiem "O" un "C", pārējie urti ir mazi, un tas ir iens vārds. Tātad sanāk "OpenCms". Pārējie pierakstīšanas veidi, tādi kā: OpenCMS, Open CMS, openCMS, Opencms... ir nepareizi! Gadījumā ja Jūs rakstat par (vai atsaucaties uz), lūdzu rakstiet produkta nosaukumu pareizi.

Kādu licenzi izmanto OpenCms?

OpenCms izmanto kazāku GNU visparīgu publisko licenzi, vai LGPL, versiju 2.1. LGPL ir viena no visatbalstītākām atklātā koda licenzem. Tā ir guvusi pozitivo atzīmi no Open Source license by the Open Source Initiative (OSI) (Atklāta koda licenze no atklāta koda iniciatīvas). Pilns teksts LGPL licenzei ir pieejamsis Free Software Foundation (FSF) oficiālā Interneta saitē. Plašākai informācijai attiecībā uz LGPL lūdzu skataties FSF saiti.

Vai LGPL licenzes izmantošana nozīmē ka visiem OpenCms paplašinājumiem ir arī jākļūst par atklāta koda risinājumiem?

OpenCms ir uzbūvēts ar modulēto API (kas pēc būtības ir Java interface). Visi moduli kas lieto šo API atrodas zem LGPL "darbi kas izmanto bibliotēku" un līdz ar ko nav saistīti ar LGPL licenzi. Kaut arī, jā papildinājumi vai izmaiņas ir veikti sistēmas ķernelim, tāds darbs kļūst par sistēmas atvasinājumu, un daži ierobežojumi stājās spēkā, visnopietnāks ir, ka licenze, ko izmanto atvasinājumam ir arī jābūt LGPL.

Tātas sanāk, ka kompānijas var izstrādāt savus papildinājumus OpenCms sistēmai kā moduļus un izvēlēties tiem tādas licenzes, kādas vini grib. Bet OpenCms ķernelim un visiem tā uzlabojumiem un papildinājumiem jāpaliek kā atklātā koda projektiem.

Kas koordinē OpenCms izstrādi?

Oficiāli OpenCms izstrādi koordinē Alkacon Software. Aktīva atklāta koda izstrādātāju kopiene piedālās OpenCms izstrādes procesā un vairāki risinājumu sniedzēji visā pasaulē piedāvā konsultācijas un professionālu uzturēšanu OpenCms lietotājiem.

Kāda ir OpenCms vēsture?

OpenCms bazejas uz 1994. gadā izstrādātas un izvietotas programmatūras idejas. OpenCms prirmas versijas tika izstrādātas ar Alexander Kandzior kā iekšējais projekts kuru izmantoja vairāku profesionālu interneta lapu izstrādei perīodā starp 1994 un 1999.

Pirmā atklātā koda OpenCms relīze tika publicēta 2000. gadā martā. Kopš tā brīža OpenCms tika nepartraukti izstrādāts kā atklāta koda projekts. Daudzās kompānijas un individuāli izstrādātaji piedalījas projekta izstrādē un pilnveidošanā.

Sakot ar 2002. gadu, Alkacon Software GmbH, Alexander Kandzior dibināta programmatūras izstrādes kompānija, pildīja lielāku darba daļu OpenCms sistēmas ķernla izstrādē. Alkacon Software oficiāli koordinēja OpenCms turpmāko izstrādi un opencms.org Interneta lapas izstrādi.

OpenCms 5.0 versija tika pabeigta un nopublicēta Alkacon 2003. gadā maijā. OpenCms 6.0 bija pieejams lietotājiem no 2005. gada maija, turpmāka versija OpenCms 6.2 2006. gadā martā. OpenCms versija 7.0 tika pabeigta 2007. jūlijā.